Květen 2009

→tý jo←

31. května 2009 v 19:00 | Jáňa & Tobka |  ☼Moje keci☼
To jsem vůbec nečekala takový zájem o Fotosoutěž jsem ráda že jste se přihlásily moc jste mě potěšili

→Fotosoutěž-přihlážka←

31. května 2009 v 16:20 | Jáňa & Tobka |  ☼Ostatní☼
o soutěží: já vám budu zadávat každý kolo témata co máte vyfotit a budete mi to posílat zase budu hodnotit kvalitu, jak to fotíte ale POZOR! žádný grafický upravování jinak vás vyloučím!
Přihláška:
  • nick
  • blog
  • ráda fotíš?
  • email→5.ukol a vyhodnocení 4.kola VGS←

31. května 2009 v 15:57 | Jáňa & Tobka |  ☼Ostatní☼
Takže 5.úkolem je udělat taperu na plochu pc ve velikostech 900/700 bude se štěňátkama můžete natom použít svoji fantazii brushe můžete prolínat odřezávat vše možný výtvory posílejte do 20.6 na email: JanaLozkinova@seznam.cz

→New dess←

31. května 2009 v 12:01 | Janča & Tobík |  ☼New Desing☼
tal co líbí se vám?
Moje hodnocení:
Celá úprava: 98%
Vzhled: 100%
Celkové hodnocení: 99%

→photoshoot-Paso fino←

31. května 2009 v 10:40 | Jáňa & Tobka |  Photoshooty
Počet obrázků→9
Plemeno→Paso fino
Místo: ohrada
Kopíruj jen se zdrojem!!!→
Šlohnuto→neřeknu tajné

→Ardenský kůň←

31. května 2009 v 10:32 | Jáňa & Tobka |  ☼Plemena Koníků☼
Název plemene: Ardenský kůň

Původ: Francie a Belgie
Typ: chladnokrevník
KVH: 148 - 160 cm
Barvy: tmavý hnědák, hnědý a červený bělouš, ryzák


Historie
Pochází z Ardenských hor na francouzsko-belgickém pomezí. Historie tohoto plemene sahá až do doby Římanů, první zmínky jsou z období galské války.
Starší ardenští koně byli poněkud lehčího formátu a proto se mimo tahu využívali i k jízdě. Používali se jako vytrvalí, odolní a energičtí jezdečtí koně například během francouzské revoluce nebo napoleonských válek. Za 1. světové války se osvědčili při tahání děl a těžkých zásobovacích vozů.
Ardenský kůň dnešního typu vznikl v 19. století křížením s buloňskými koňmi a percherony. Pro zušlechtění chovu se zapojili i angličtí plnokrevníci a arabští koně.


Povaha
Ardenští koně vynikají svou laskavou, živou povahou. Jsou klidní, snadno ovladatelní a učenliví. Díky jejich ochotě, pracovitosti a vytrvalosti je mohou řídit i děti.

Konstituce
Tělesná stavba odpovídá typu cob. Má silné, kompaktní tělo, dobře tvarovanou, krátkou hlavu, svalnatý, klenutý krk a mohutnou, kulatou záď, která se zdůrazňuje zkracováním nebo svazováním ohonu. Žíně i rousy jsou bohaté, mírně zvlněné. Nohy mají silné, dobře stavěné s velkými, tvrdými kopyty. Hrudník je hluboký, sklon lopatek umožňuje plynulý, energický pohyb.
Vyskytují se nejčastěji červení nebo hnědí bělouši, vzácněji tmaví hnědáci nebo ryzáci. Vraníci a bělouši jsou nežádoucí.
V kohoutku dosahují výšky 148 - 160 cm.

Využití
Původní lehčí kůň křížením s chladnokrevníky získal těžší tělesnou konstituci - stal se z něj všestranný, silný tažný kůň. Jeho vytrvalost ho předurčila na práci v náročných kopcovitých terénech. V současné době obliba ardenských koní klesá. V zemědělství se téměř nevyužívají a na pracujícího ardena můžete narazit snad už jen ve Skandinávii. Současní jezdci využívají tohoto koně při rekonstrukcích historických bitev. Ve Francii se chovají i jako masná zvířata.


1232641906.jpg→Bernardýn←

31. května 2009 v 10:15 | Jáňa & Tobka |  ☼Plemena Hafánků☼


POUŽITÍ: Společenský, strážní a hlídací pes ke hlídání statků.
KLASIFIKACE FCI:
Skupina 2 Pinčové a knírači, molosové, švýcarští salašničtí psi a jiná plemena.
Sekce 2.2 - Molosové, horští psi.
Bez pracovní zkoušky.
KRÁTKÝ HISTORICKÝ PŘEHLED: v průsmyku Velkého Sv. Bernarda ve výši 2469 m nad mořem založili mniši v 11. století hospic určený jako útočiště pro cestující a poutníky. V tomto hospicu se od poloviny 17. století chovali na hlídání a na ochranu velcí horští psi. Existence těchto psů je doložena obrazově od roku 1695 a písemně poznámkou v písemnostech hospicu z roku 1707. Tito psi se brzy začali používat jako průvodci a zvláště jako záchranářští psi pro cestující zbloudilé v mlze a ve sněhu. Kroniky publikované v řadě jazyků hovoří o četných lidských životech, které tito psi vyrvali jisté smrti, a ústní zprávy vojáků, kteří v roce 1800 překročili tento průsmyk s Napoleonem, zvýšily v 19. století popularitu bernardýnů, kterým se v té době říkalo "pes Barry", po celé Evropě. Legendární Barry se stal pravzorem psa - záchranáře. Přímými předky svatobernardského psa byli velcí sedláčtí psi značně rozšíření v okolí, kteří byli vyšlechtěni během několika málo generací podle stanoveného ideálního typu až do dnešní podoby tohoto plemene. Jako první začal doklady o předcích svých psů vystavovat v roce 1867 Heinrich Schumacher z Hollingenu u Bernu. V únoru 1884 byla otevřena švýcarská plemenná kniha SHSB (Schweizerische Hundestammbuch); vůbec prvním záznamem byl bernardýn Leon a dalších 28 záznamů se týkalo rovněž bernardýnů. Dne 15. března 1884 byl v Basileji založen Švýcarský klub pro svatobernardské psy. U příležitosti mezinárodního kynologického kongresu 2. června 1887 byl svatobernardský pes oficiálně uznán jako švýcarské plemeno psů a standard tohoto plemene byl prohlášen za závazný. Od té doby je bernardýn švýcarským národním plemenem.
CELKOVÝ VZHLED: Existují dvě variety svatobernardského psa:
- krátkosrstá varieta (s patrovou srstí)
- dlouhosrstá varieta.
Obě variety jsou pozoruhodné velikostí a celkovým vzhledem; mají harmonické, silné, houževnaté a svalnaté tělo s impozantní hlavou a pozorným výrazem.
DŮLEŽITÉ PROPORCE: Ideální poměr kohoutkové výšky k délce trupu (měřeno od vrcholu ramenního kloubu k sedacímu hrbolu) = 9 : 10. Ideální poměr kohoutkové výšky k hloubce hrudníku: viz obrázek.
Celková délka hlavy poněkud přesahuje třetinu kohoutkové výšky.
Poměr hloubky tlamy (měřeno v nasazení tlamy) k délce tlamy činí 2 : 1.
Délka tlamy poněkud přesahuje třetinu celkové délky hlavy.
CHOVÁNÍ / CHARAKTER (POVAHA): povaha přátelská; temperament klidný až živý; ostražitý.
HLAVA: mohutná, impozantní a výrazná.
MOZKOVNA:
Lebka: silná, široká, při pohledu zepředu a z profilu lehce klenutá; V afektu tvoří nasazení uší s temenem rovnou linii, která přechází po stranách v měkké oblé linii do silně vyvinutých a vysokých partií lící. Čelo směrem k tlamě strmě klesá. Týlní hrbol je jen mírně zdůrazněn. Horní nadočnicové oblouky silně vyvinuty. Silně vyvinutá čelní rýha začínající u kořene nosu probíhá středem mozkovny a temena hlavy. Kůže na čele tvoří nad očima lehké vrásky, které se sbíhají k čelní rýze; při vzrušení jsou vrásky výrazněji vyznačeny, jinak jsou spíše nenápadné.
Stop: výrazně vyjádřen.
LEBKA OBLIČEJOVÉ ČÁSTI:
Nosní houba: Černá, široká a hranatá; nosní otvory široce otevřené.
Tlama: stejnoměrně široká. Hřbet nosu rovný, s lehkou rýhou.
Pysky: okraje pysků jsou černě pigmentované. Pysky horní čelisti silně vyvinuté, pevné a ne příliš visící; od nosu tvoří velký oblouk. Koutek tlamy zůstává viditelný.
Čelisti / zuby: horní i dolní čelist silná, široká, obě jsou stejně dlouhé. Dobře vyvinutý, pravidelný a úplný nůžkový nebo klešťový skus. Těsný předkus bez ztráty kontaktu řezáků je přípustný. Chybění PM1 (prvních třeňových zubů) a M3 se toleruje.
Oči: středně velké, tmavě hnědé až oříškově hnědé, přiměřeně hluboko uložené, s přátelským výrazem. Přirozeně pevně uzavřená víčka jsou žádoucí; malý ohyb s kouskem viditelné spojivky u dolního víčka a malý ohyb horního víčka jsou přípustné. celé okraje víček černě pigmentované.
Uši: středně velké, vysoko a široko nasazené. Ušní boltce silně vyvinuté. Ucho hebké, trojúhelníkové, se zaoblenou špičkou; zadní okraj ucha lehce odstává, přední okraj přiléhá k lícím.
KRK: Silný a dostatečné délky; lalok na hrdle a krku přiměřeně vyvinutý.
TRUP: Obecně: celkový vzhled impozantní a harmonický, statný a dobře osvalený.
Kohoutek: dobře vyjádřen.
Hřbet: široký, silný, pevný. Hřbetní linie probíhá až k bedrům rovně a vodorovně.
Záď: dlouhá, málo skloněná, harmonicky přecházející v nasazení ocasu.
Hruď: hrudní koš přiměřeně hluboký s dobře klenutými žebry, ale není sudovitý. Hrudník nezasahuje hlouběji než k loktům.
Spodní linie z profilu a břicho: směrem dozadu lehce vtažené.
OCAS: v nasazení široký a silný. Ocas dlouhý a těžký, poslední ocasní obratel sahá nejméně k patě; v klidu volně visí, nebo je v poslední třetině lehce zahnutý směrem nahoru; při vzrušení je ocas nesen výš.
KONČETINY:
HRUDNÍ KONČETINY:
Obecně: hrudní končetiny při pohledu zpředu rovné a rovnoběžné, přiměřeně široko postavené.
Plece: lopatky šikmo uložené, osvalené a dobře přiléhající.
Nadloktí: delší než lopatka; úhel mezi lopatkou a nadloktím není příliš otevřený.
Loket: přiléhající.
Předloktí: rovné, silných kostí, se suchými svaly.
Přední nadprstí: při pohledu zepředu postavené svisle a tvoří prodloužení předloktí. při pohledu ze strany lehce skloněné.
Tlapy hrudních končetin: široké, se silnými, těsně přiléhajícími a silně klenutými prsty.
PÁNEVNÍ KONČETINY:
Celkový dojem: Pánevní končetiny přiměřeně zaúhlené a svalnaté. Při pohledu zezadu jsou pánevní končetiny rovnoběžné a nejsou postaveny příliš úzce.
Stehna: silná, svalnatá, stehna jsou široká.
Kolenní klouby: dobře zaúhlené, nejsou vytočené ven, ani vtočené dovnitř.
Lýtka: šikmo postavená, poměrně dlouhá.
Hlezna: lehce zaúhlená a pevná.
Zadní nadprstí (nárt): při pohledu zezadu rovná a paralelně postavená.
Tlapy pánevních končetin: široké, se silnými, těsně přiléhajícími a silně klenutými prsty. Paspárky se tolerují, pokud nebrání v plynulém pohybu psa.
CHODY: Harmonický prostorný pohyb s dobrým posuvem vycházejícím z pánevní končetiny; hřbet zůstává za pohybu stabilní a klidný. Přední i zadní tlapy se posouvají přímo kupředu.
OSRSTĚNÍ:
SRST:
Krátkosrstá varieta (s patrovou srstí): krycí srst hustá, hladká, přiléhající a hrubá. Podsada bohatá. Stehna s lehce vyvinutými kalhotami; ocas hustě osrstěný.
Dlouhosrstá varieta: středně dlouhá rovná krycí srst s bohatou podsadou. Obličejová část hlavy a uši s krátkou srstí; na zádi a kyčlích většinou srst trochu zvlněná; hrudní končetiny s praporci; silně vyvinuté kalhoty na stehnech; ocas huňatý.
BARVA: Základní barva bílá s menšími nebo většími červenohnědými plotnami (bílá s plotnami) až splývající červenohnědá přikrývka na hřbetě a bocích (plášťové zbarvení) Roztrhaný plášť (přikrývka přerušovaná bílou) se hodnotí jako rovnocenný. Žíhaná červenohnědá je přípustná. Hnědožlutá se toleruje. Tmavé lemování na hlavě je žádoucí. Nádech černé na těle se toleruje.
Předepsané bílé odznaky: hruď, tlapy, špička ocasu, pás kolem čenichu, lysinka a skvrna na týle.
Žádoucí bílé odznaky: bílý límec, symetrická tmavá maska.
VELIKOST:
Kohoutková výška:
Minimální výška: Psi 70 cm. Feny 65 cm.
Maximální výška: Psi 90 cm. Feny 80 cm.
Hodnocení psů přesahujících maximální výšku se nesnižuje, pokud je jejich celkový vzhled harmonický a pokud je jejich pohyb korektní.
VADY: Jakákoliv odchylka od výše uvedených bodů se musí považovat za vadu, jejíž hodnocení musí být v přesném poměru s odchylkou.
- Chybějící pohlavní výraz.
- Neharmonický celkový vzhled.
- V poměru s velikostí příliš krátké končetiny.
- Příliš silná tvorba vrásek na hlavě a na krku.
- Příliš krátká nebo příliš dlouhá tlama.
- Ven spadající pysky dolní čelisti.
- Chybějící zuby (kromě PM1 a M3). Malé zuby (zejména řezáky).
- Lehký předkus.
- Světlé oči.
- Nedostatečně uzavřená víčka.
- Pronesený hřbet, kapří hřbet.
- Záď přestavěná nebo silně spadající.
- Ocas nesený stočený na hřbetu.
- Chybějící předepsané bílé znaky.
- Křivé nebo silně vytočené hrudní končetiny.
- Strmé zaúhlení, kravský postoj nebo sudovitý postoj pánevních končetin.
- Chybný pohyb.
- Kadeřavá srst.
- Neúplná nebo nedostatečná pigmentace nosní houby, kolem nosu, na pyscích a na očních víčkách.
- Chybná základní barva (například červenohnědé tečky nebo stříkance v bílé srsti).
VYLUČUJÍCÍ VADY:
- Slabá povaha, agresivita.
- Podkus, výrazný předkus.
- Modré oči (skleněné oči).
- Entropium, ektropium.
- Zcela bílá srst nebo zcela červenohnědá srst (chybí základní barva).
- Jinak zbarvená srst.
- Nedosažení minimální kohoutkové výšky.
Psi vykazující patrné fyzické abnormality anebo projevující vady chování musí být diskvalifikováni.
Pozn.: Psi musí mít dvě očividně normálně vyvinutá varlata, která se nacházejí zcela v šourku.

→Hodnocení SB za měsíc KVĚTEN←

31. května 2009 v 9:29 | Jáňa & Tobka |  ☼Známkování *Sbééééééééček*☼
- to jsou upa ty nej sbííína prostě super holky z kterýma si pokecám, chodí na můj blog tak často jak jen to jde prostě super SB
-to jsou taky nej SB chodí ke mě často, ale snima si už tak nepokecám jak s tamtěma
-Dobrý SB písají komenty jen někdy ale něky musím se prát já aby se vůbec ozvali
-buďto je to něco jako pozastavení nebo celý pozastavení tak já nwm
-já vím že třeba nemůžete ale nějaký ten koment by jste aspoň do týdne zanechat mohly
-Mažu...vůbec ke mě nechodí je to hrozný

→jééé←

30. května 2009 v 21:23 | Jáňa & Tobka |  ☼Moje Diplomky☼
jůůůůůůůů krásný moc se ti povedl

→photoshoot-Anglický kokršpaněl←

30. května 2009 v 21:10 | Jáňa & Tobka |  Photoshoty
Počet obrázků→15
Plemeno→Anglický kokr
Místo: pole a les
Kopíruj jen se zdrojem!!!→
Šlohnuto→neřeknu tajné


→2.blog←

30. května 2009 v 15:07 | Jáňa & Tobka |  ☼Moje keci☼
cááááááááááw mám 2. new blog o Twilight...ale tenhle je ten nejhlavnější.prosímSB mrkněte se ZDE a nechcete spřátelit?

→jéjej←

30. května 2009 v 10:00 | Jáňa & Tobka |  ☼Řetězáky☼

→ouuuu hodně ne?←

29. května 2009 v 19:26 | Janča & Tobík |  ☼Moje keci☼
Tolik online? :-O
TOPlist

→hmmmmmmmmm←

29. května 2009 v 19:08 | Jáňa & Tobka |  ☼Moje keci☼
hm takže máma nikam nechce jet já se na o vyseru je děsná sere mě

→Hodnocení blogu pro Jack-Russell-Teriér←

29. května 2009 v 19:05 | Jáňa & Tobka |  ☼Hodnocení blogů pro *SB*☼
záhlaví:9/10- hezký ale to písmo je veliký
okraje stránky:9/10-hezký škoda že je tak chudý =()=
zápatí:10/10-krásný pixelky xD
pozadí stránky:9/10-škoda že neladí se záhlavím =(
a pozadí menu:10/10-škoda že neladí se záhlavím =(-(mno jo samý xD)
celý dess:9/10-škoda že ty okraje jsou chudý =(
menu:9/10-mohla by si to oživit pixelkama
články:10/10-pěkné a zajímavé články články
Bodů:76/80

Známka: 1


→Hodnocení blogu pro BeYu a Dotty←

29. května 2009 v 18:59 | Jáňa & Tobka |  ☼Hodnocení blogů pro *SB*☼
záhlaví:10/10- myslela jsem si že by to bylo hezčí sprolínaný ale je to krásný takhle
okraje stránky:9/10-hezký nemám co dodat až na to že je to částkovaný
zápatí:10/10-mno moc pěkný
pozadí stránky:10/10-hezký xD
a pozadí menu:10/10-hezký xDxDxDxDxDxDxD
celý dess:10/10-krásnýýýý =)
menu:9/10-mohla by si to oživit pixelkama
články:10/10-pěkné články
Bodů:78/80

Známka: 1*


→Hodnocení blogu pro Hovawartku←

29. května 2009 v 18:46 | Jáňa & Tobka |  ☼Hodnocení blogů pro *SB*☼
záhlaví:9/10- možná že bych dala menší to písmo ale vůbec nevadí je prostě krásný
okraje stránky:10/10-chudší ale hezká barvička taková jiná to se mi líbí
zápatí:10/10-fany je kočka tý to sluší všude :D
pozadí stránky:9/10-bohužel to neladí se záhlavím
a pozadí menu:9/10-škoda taky to neladí se záhlavkem
celý dess:10/10-pěkný moc
menu:10/10-hezký přehledný ale jdej si jinou barvu nadpisků
články:10/10-ouuu ohromě zajimávý pěkný =)
Bodů:77/80

Známka: 1


→Hodnocení blogu pro corny←

29. května 2009 v 18:39 | Jáňa & Tobka |  ☼Hodnocení blogů pro *SB*☼
Záhlaví: 7/10 - hm moc se mi nelíbí moc chudý a to hovínko se mi nelíbí
Okraje stránky: 9/10 - jsou chudý mohli tam být aspoň brushe
zápatí:9/10- ta barvička se tam nehodí
pozadí stránky:10/10-proč ne? hlavně že to ladí co?
a pozadí menu:10/10-to samý xD
celý dess:9/10-až na to zahláví je to pěkný
menu:9/10-je to nepřehledný
články:10/10-hezký zajímavý
Body:73/80

Známka: 1-!


→Hodnocení blogu pro Lilli←

29. května 2009 v 18:19 | Jáňa & Tobka |  ☼Hodnocení blogů pro *SB*☼
Záhlaví: 10/10 - je suprový prostě užasný rozkošný prostě vše možné mekenzie je jednička
Okraje stránky: 9/10 - jsou pěkný ale trochu chudší
zápatí:9/10pěkný jednoduchý ale to zelený písmo není hezký
pozadí stránky:10/10-pěkná barvička hodí se k dessu
a pozadí menu:10/10-to samý hezky to ladí
celý dess:10/10-moc krásný povedl se jí
menu:9/10-heký ale k dessu se nehodí ty pixelky
články:10/10-články pěkný zajímavý nemám co dodat
Body:77/80

Známka: 1


→photoshoot-Kladrubský kůň

29. května 2009 v 18:12 | Janča & Tobík |  Photoshooty
Počet obrázků→10
Plemeno→Kladrubský kůň
Místo: ohrada
Kopíruj jen se zdrojem!!!→
Šlohnuto→slawik.com
Pomozte nám pomáhat
Pomozte nám pomáhatOtevři oči!www.protisrsti.cz
spolecnost pro zviratanetestsvoboda zviratSign the International Petition


logo

stáhnout mp3